West Ham United
England
26-27 PREM STATS
Број на играчи
28
Странски играчи
18
Просечна возраст
24.7
Вкупна пазарна вредност
€ 267.5M
West Ham United Натпревари 26-27
Претходно
Sep 2026
Следно
02 Sep 02:45
English Football League Championship West Ham United Wolverhampton Wanderers
05 Sep 22:00
English Football League Championship West Ham United Derby County
09 Sep 03:00
English Football League Championship Bolton Wanderers West Ham United
12 Sep 03:00
English Football League Championship West Ham United Wrexham
16 Sep 02:45
English Football League Cup West Ham United Fulham
19 Sep 19:30
English Football League Championship Millwall West Ham United
West Ham United Статистики 26-27
 
Учества
Цели
Shot просек
Дисциплина
Поседување%
Број на додавања%
Вкупно / Просечната :
11
15.5
15.0
8.5 0.5
49.8
0.0
Sidelined
Играчи
Причината
Позиција
Судиското
Tomáš Souček Age 31
Ankle injury
-
26 Jun 2026
Alphonse Aréola Age 33
Calf Injury
-
26 Aug 2026
Joël Veltman Age 34
Wound
-
12 Sep 2026
Последниот натпревар формација
Millwall 2 : 2 West Ham United 19 Sep 19:30
Формирање: 4-4-2
English Football League Championship Пласман 26-27
English Football League Championship
# Тимови  
P
W
D
L
Цели
PTS
8
5
2
1
13
17
8
4
3
1
22
15
8
4
3
1
16
15
West Ham United Клучни играчи 26-27
English Football League Championship
Цели
Асистенции
#
Играчи
Натпревари
Цели(PK)
Дистрибуција цел
постигна
22
3
2
4
2
5
6
призна
11
1
4
1
2
1
2
00‘ 15‘ 30‘ 45‘ 60‘ 75‘ 90‘
*English Football League Championship Дистрибуција цел 8 Натпревари
Информации за тимот
Е основана во
1895
Број на играчи
28
18
Странски играчи
5
Локални играчи
Стадион
Стадион
London Stadium
Капацитет
62500
Град
London,England
На West Ham United

West Ham United live score, распоред, резултати од мечевите и најновата табела. Претходната игра на West Ham United беше против Millwall во English Football League Championship на 2026/09/19 UTC, мечот заврши со резултат 2:2.

West Ham United следната игра ќе ја играат на 2026/10/09 UTC против Queens Park Rangers во English Football League Championship. Кога мечот ќе започне, ќе можете да го следите West Ham United vs Queens Park Rangers live score, H2H, табелата, резултатите во живо, ажурирани минута по минута и статистиките на мечот.

West Ham United Состав на последниот меч
West Ham United формациите на последниот меч: 4-4-2
Напаѓачи: Jarrod Bowen,Taty Castellanos,Pablo Felipe Pereira de Jesus,Joel Piroe,Manor Solomon,Keiber Lamadrid,Joshua Ajala,
Полузаштитници: Arne Engels,Soungoutou Magassa,Edson Álvarez,Tomáš Souček,Edvin Austbö,Divine Mukasa,Adama Boiro,Maxwel Cornet,Mohamadou Kante,Lewis Orford,
Одбрани: Konstantinos Mavropanos,Felipe Morato,Maximilian Kilman,Kyle Walker-Peters,Ollie Scarles,Ezra Mayers,Joël Veltman,Airidas Golambeckis,
Голмани: Mads Hermansen,Alphonse Aréola,Finley Herrick

West Ham United Листа на повредени играчи
Tomáš Souček, Ankle injury, -
Alphonse Aréola, Calf Injury, -
Joël Veltman, Wound, -

West Ham United Најдобри стрелци 26-27
Jarrod Bowen, 8 натпревари, 4(1) голови
Konstantinos Mavropanos, 7 натпревари, 4 голови
Mohamadou Kante, 8 натпревари, 3 голови
Joel Piroe, 7 натпревари, 3 голови
Manor Solomon, 8 натпревари, 2 голови
Divine Mukasa, 7 натпревари, 2 голови
Taty Castellanos, 7 натпревари, 1 голови
Edvin Austbö, 5 натпревари, 1 голови
Maximilian Kilman, 8 натпревари, 1 голови
Arne Engels, 7 натпревари, 0 голови

West Ham United Најдобри асистенции 26-27
Jarrod Bowen, 8 натпревари, 3 асистенции
Kyle Walker-Peters, 8 натпревари, 2 асистенции
Manor Solomon, 8 натпревари, 2 асистенции
Taty Castellanos, 7 натпревари, 2 асистенции
Arne Engels, 7 натпревари, 2 асистенции
Joël Veltman, 7 натпревари, 1 асистенции
Pablo Felipe Pereira de Jesus, 6 натпревари, 1 асистенции
Edvin Austbö, 5 натпревари, 1 асистенции
Felipe Morato, 4 натпревари, 1 асистенции
Mohamadou Kante, 8 натпревари, 0 асистенции

(Листата на најдобрите стрелци/асистенции West Ham United се ажурира во живо за време на секој меч)

Можете да кликнете на било кој играч од списокот на тимот и да видите неговите лични информации како националност, датум на раѓање, висина, преферирана нога, позиција, вредност на играчот, историја на трансфер итн. Исто така, има статистика за секој играч во сите натпревари со вкупно одиграни и започнати мечеви, одиграно време, број на постигнати голови, број на картони и уште многу други. AiScore football live score е достапен како апликација за iPhone и iPad, андроид апликација на Google Play и апликација за Windows phone. Можете да не најдете во сите продавници на различни јазици пребарувајќи "AiScore". Инсталирајте го AiScore апликацијата и следете ги сите West Ham United мечеви во живо на вашиот мобилен телефон!

Show more